Deklaratë bomb nga Daçiç: Hashim Thaçi do të arrestohet 99%

Arrestimi i Hashim Thaçit është njoftuar në Hagë, i cili duhet të ndodhë së shpejti, tha Ministri i Jashtëm Ivica Daçiç dhe vuri në dukje se ai është 99 për qind i sigurt se do të bëhet.

Daçiç, një mysafir në Happy TV, tha se Thaçi e dinte se çfarë e priste dhe se gjykata nuk do të shpallte nëse padia kundër Thaçit ishte pranuar apo jo.

Nëse (Thaçi) do të dënohet apo jo, nuk e di. “Por ai do të arrestohet, probabiliteti është 99 përqind,” tha Daçiç në emisionin happy tv transmeton vecer.

Ai theksoi se nuk duhet të gëzohemi me këtë, por duhen kërkuar prova.

“Ne duhet të mësojmë nga hebrenjtë … të dimë për çdo sakrificë, histori, të kujtojmë, thjesht të jemi dhimbja jonë kombëtare që duhet të kalojmë nga brezi në brez,” tha Daçiç.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *