RMV/8 humbje dhe 112 të infektuar nga kovid19

Në 24 orët e fundit, u kryen 1372 teste dhe 112 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:
– Shkup 46
– Kumanovë 7
– Shtip 1
– Prilep 2
– Tetovë 1
– Struga 6
– Veles 4
– Manastir 7
– Ohër 4
– Gostivar 3
– Strumica 11
– Radovish 3
– Kochani 4
– Probistip 1
– Berovo 1
– Valandovo 1
– Vinica 1
– Deleçevo 1
– Kratovo 1
– Sveti Nikole 4
– Kërçovë 2
– Resen 1

8 pacientë nga Tetova (73g), Strumica (58g), Dellçevo (55g), dy nga Struga (80 dhe 74g) dhe tre pacientë nga Shkupi (53,76 dhe 82g) vdiqën në spital.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 159 pacientë të kuruar nga:
– Shkup 42
– Kumanovë 8
– Shtip 3
– Prilep 8
– Tetovë 10
– Struga 6
– Veles 4
– Manastir 3
– Ohër 10
– Kavadar 2
– Gostivar 13
– Gjevgjeli 11
– Strumica 4
– Kriva Palanka 2
– Radovish 2
– Krushevë 2
– Kochani 4
– Probistip 1
Makedonski Brod 2
– Pehçevë 1
– Berovë 3
– Valandovo 1
– Vinica 2
– Dellçevë 8
– Sveti Nikole 3
– Kërçovë 3
– Resen 1

Deri më tani, një total prej 187,080 testesh të Covid-19 janë kryer në vend. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 17786, numri i pacientëve të rikuperuar është 14801, numri i vdekjeve është 737, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2248.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

17 thoughts on “RMV/8 humbje dhe 112 të infektuar nga kovid19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *