Ska më orar fleksibil për administratën shtetërore. Nga një tetor hyn në fuqi orari i ri

Në seancën e rregullt, Qeveria vendosi të shfuqizojë orarin fleksibël të punës dhe nga 1 Tetori të aplikojë vetëm orarin e punës për të gjithë.

Në seancën e sotme, Qeveria vendosi të pezullojë përkohësisht vendimin për orë fleksibël të punës për të gjithë punonjësit në administratën shtetërore dhe, në vend të orëve aktuale të punës nga 07:30 në 15:30 dhe nga 08:30 në 16:30, nga 1 Tetori për të gjithë orari i punës do të jetë i vlefshëm nga ora 08:00 deri në 16:00.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Ska më orar fleksibil për administratën shtetërore. Nga një tetor hyn në fuqi orari i ri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *