Qeveria ndalon vendimin për orarin e ri të administratës shtetërore

Pas reagimit të djeshëm të Unionit të UPOZ në lidhje me vendimin e përkohshëm për të ndryshuar orët e punës, Qeveria e Maqedonisë së  Veriut ndaloi atë.

Në vazhdim, ne përcjellim njoftimin e Qeverisë së Maqedonisë: “Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, pas konsultimeve, vendosi të mos nënshkruajë vendimin për pezullimin e përkohshëm të vendimit për orarin fleksibël të punës së administratës shtetërore nga seanca e 7-të e Qeverisë.
Çështja do të rishikohet në seancën e ardhshme të Qeverisë, pas analizave shtesë dhe vlerësimeve të përshtatshmërisë së ndryshimit të orëve të punës së administratës.

Deri në vendimin e ri, si më parë, ka orë fleksibël të punës për të gjithë punonjësit e organeve të administratës shtetërore nga 7.30 dhe 8.30 deri në 15.30 dhe 16.30, me një kohëzgjatje totale të ditës së punës prej tetë orësh “.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Qeveria ndalon vendimin për orarin e ri të administratës shtetërore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *