Vazhdojnë rastet me të infektuar në vend. 4 vdekje dhe 162 raste të reja me Kovid-19

Në 24 orët e fundit, u kryen 1350 teste dhe 162 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 75
-Kumanovo 14
-Deber 1
-Stip 5
-Prilep 5
-Tetovo 13
-Struga 1
-Veles 2
-Bitola 5
-Oridi 2
-Kavadarci 2
-Gevgelija 3
-Strumica 10
-Kriva Palanka 3
-Radovish 4
-Kochani 12
-Probishtip 1
-Valandovo 1
-Vinica 2
-Sveti Nikole 1

4 persona vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (55, 80 dhe 81) dhe një nga Shtipi (81).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 109 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 24
-Kumanovo 10
-Stip 4
-Prilep 11
-Tetovo 10
-Struga 9
-Veles 1
-Bitola 1
-Orid 9
-Kavadarci 2
-Gostivar 3
-Gevgelija 2
-Strumica 3
-Kriva Palanka 1
-Kochani 13
-Berovo 2
-Valandovo 2
-Sveti Nikole 2

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 190,127 teste Covid-19. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 18138, numri i pacientëve të rikuperuar është 15068, numri i vdekjeve është 743, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2327.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

7 thoughts on “Vazhdojnë rastet me të infektuar në vend. 4 vdekje dhe 162 raste të reja me Kovid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *