Hidhet shorti i Ligës së Evropës, AC Milan në “grupin e vdekjes”

Sot është hedhur shorti në kuadër të Europa Ligës ku do ketë përballje shumë interesante. Ekipi italian AC Milan do ketë përballje shumë të vështira dhe interesante ku do përballet kundër Celticut, Sparta Pragës dhe LOSC Lille.

Dy klubet nga Londra, Arsenal dhe Tottenham do kenë përballje më të lehta. Arsenal do përballet ndaj Rapid Wienës, Moldes dhe Dundalk kurse Tottenham është në grup me Ludogorets, Lask dhe Royal Antwerp.

Shorti është hedhur për fazën e grupeve dhe grupet vijojnë kështu:

GRUPI A:

Roma (ITALI)

Young Boys (Zvicër)

CFR Cluj (Rumani)

CSKA Sofia (Bullgari)

GRUPI B:

Arsenal (Angli)

Rapid Wien (Austri)

Molde (Norvegji)

Dundalk (Irlandë)

GRUPI C:

Leverkusen (Gjermani)

Slavia Praha (Çeki)

H. Beer-Sheva (Izrael)

Nice (Francë)

GRUPI D:

Benfica (Portugali)

Standard Liege (Belgjikë)

Rangers (Skoci)

Lech (Poloni)

GRUPI E:

PSV (Holandë)

PAOK (Greqi)

Granada (Spanjë)

Omonoia (Qipro)

GRUPI F:

Napoli (Itali)

Real Sociedad (Spanjë)

AZ Alkmaar (Holandë)

Rijeka (Kroaci)

GRUPI G:

Braga (Portugali)

Leicester (Angli)

AEK (Greqi)

Zorya Luhansk (Ukrainë)

GRUPI H:

Celtic (Skoci)

Sparta Praha (Çeki)

Milan (Itali)

LOSC Lille (Francë)

GRUPI I:

Villarreal (Spanjë)

Qarabag (Azerbajxhan)

M. Tel-Aviv (Izrael)

Sivasspor (Turqi)

GRUPI J:

Tottenham (Angli)

Ludogorets (Bullgari)

LASK (Austri)

Royal Antwerp (Belgjikë)

GRUPI K:

CSKA Moskva (Rusi)

Dinamo Zagreb (Kroaci)

Feyenoord (Holandë)

Wolfsberg (Austri)

GRUPI L:

Gent (Belgjikë)

Crvena Zvezda (Serbi)

Hoffenheim (Gjermani)

Liberec (Çeki) tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

124 thoughts on “Hidhet shorti i Ligës së Evropës, AC Milan në “grupin e vdekjes”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *