Maqedoni/225 të infektuar dhe 6 vdekje nga Covid-19

Në 24 orët e fundit u kryen 1694 teste dhe 225 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 96
-Kumanovo 8
-Stip 7
-Prilep 8
-Tetovo 15
-Struga 3
-Veles 5
-Bitola 8
-Oridi 2
-Kavadarci 6
-Gostivar 2
-Gevgelija 1
-Strumica 11
-Kriva Palanka 7
-Radovish 1
-Kochani 17
-Pehçevë 1
-Berovo 10
-Valandovo 3
-Vinica 1
-Delçevo 2
-Kratovo 1
-Sveti Nikole 6
-Kërçovë 4

6 persona vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (63, 71 dhe 83), secili nga Prilep (78), Tetova (63) dhe Manastiri (59).

Sot Instituti i Shëndetit Publik regjistron 96 pacientë të shëruar nga:

-Shkup 33
-Kumanovo 10
-Stip 2
-Prilep 5
-Tetovo 13
-Veles 2
-Bitola 3
-Kavadarci 1
-Gostivar 5
-Kriva Palanka 1
-Kochani 6
-Probishtip 3
– Anija Maqedonase 1
-Berovo 1
-Vinica 1
-Sveti Nikole 3
-Kërçovë 2
-Rishirimi 4

Deri më tani, një total prej 191.821 testeve të Covid-19 janë kryer në vend. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 18363, numri i pacientëve të kuruar është 15164, numri i vdekjeve është 749, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2450.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “Maqedoni/225 të infektuar dhe 6 vdekje nga Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *