PËRFUNDOI RIKONSTRUKSIONI I RRUGËS NIKOLLA PARAPUNOV NË KARPOSH

Me shenjëzimin gjatë natës në rrugën Nikolla Parapunov në Karposh 4, ka përfunduar rikonstruksioni i rrugës nga kryqëzimi me bulevardin Ilinden deri te kryqëzimi me bulevardin Aradhat Partizane. Gjatë punimeve ndërtimore, rruga është rikonstruktuar përgjatë tërë gjatësisë prej rreth 580 metrash, si dhe është bërë nivelimin e pusetave dhe ulluqeve ekzistuese.

Nga sot, ekipet e Qytetit do të fillojnë ndërtimin e lidhësit të tretë (konektorit) midis rutave kryesore të çiklizmit në bulevardin Ilinden dhe bulevardin Aradhat Partizane.

Rikonstruksioni i rrugëve të qytetit është bërë një nga prioritetet e Qytetit të Shkupit dhe po përfundojnë në kohë rekorde.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “PËRFUNDOI RIKONSTRUKSIONI I RRUGËS NIKOLLA PARAPUNOV NË KARPOSH

  • 07/11/2021 at 13:03
    Permalink

    Wow, that’s what I was searching for, what a data!

    present here at this webpage, thanks admin of this web site.

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *