Qyteti i Shkupit shpall thirrje publike për financimin e projekteve kulturore për vitin 2021

THIRRJE PUBLIKE PËR FINANCIMIN E PROGRAMEVE DHE PROJEKTEVE NË FUSHËN E KULTURËS PËR VITIN 2021

Qyteti i Shkupit shpalli Thirrje publike për mbledhjen e kërkesave për shfrytëzimin e mjeteve nga Buxheti i Qytetit të Shkupit për vitin 2021, të parapara për financimin e programeve dhe projekteve në fushën e kulturës me interes për Qytetin e Shkupit për vitin 2021.

Në Thirrjen publike kanë të drejtë të paraqiten artistë, artistët e pavarur, institucionet kulturore, shoqatat e qytetarëve, fondacionet, institucionet kombëtare dhe personat e tjerë juridikë dhe fizikë që kryejnë veprimtari në fushën e kulturës në përputhje me Ligjin për kulturën dhe predispozitat tjera ligjore positive në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Paraqitja për Thirrjen Publike është në formë elektronike – në linkun më poshtë https://skopjelab.typeform.com/to/FTDkcH

Afati i aplikimit është deri më 31 Tetor 2020.

Thirrja publike:
https://skopje.gov.mk/media/6003/javen-povik-nvo-kultura-2021-grad-skopje_alb.pdf

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Qyteti i Shkupit shpall thirrje publike për financimin e projekteve kulturore për vitin 2021

 • 05/06/2021 at 20:09
  Permalink

  [url=https://amoxicillinworx.com/]amoxicillin pharmacy[/url] [url=https://genericpropranolol.com/]how to get propranolol prescription uk[/url]

  Reply
 • 04/25/2021 at 00:51
  Permalink

  Greetings I am so delighted I found your weblog, I really found you by error,
  while I was looking on Google for something else,
  Nonetheless I am here now and would just like to say thanks a lot for a remarkable post and a all round thrilling
  blog (I also love the theme/design), I don’t have
  time to go through it all at the moment but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be
  back to read much more, Please do keep up the excellent job.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *