Dënime për shkeljen e protokolleve – studentët orët e humbura do të plotësojnë gjatë verës

Do të ketë sanksione për shkollat ​​që do të fillojnë mësimin me prani fizike pa leje, njoftoi Ministrja Carovska, pas informacionit se disa prej shkollave do të fillojnë të punojnë pa leje nga Ministria e Arsimit raporton tv21.

Disa studentë janë jashtë procesit arsimor sepse nuk duan mësim në internet. Carovska thotë se studentët që do të humbin orët e tyre do të kompensohen me orë në verë ose vitin e ardhshëm.

Carovska nuk dëshiron të spekulojë nëse është e mundur të mbyllen shkollat ​​fillore pas rritjes së numrit të njerëzve të infektuar me virusin korona.

Kanë kaluar vetëm dy ditë të vitit shkollor, nxënësit nga klasa e parë në klasën e tretë ulen në tryezat e shkollës, nxënësit e shkollës së mesme qëndruan në shtëpi për të studiuar përmes platformës në internet e cila shpesh e di se nuk ka asnjë lidhje, dhe disa studentë protestuan kundër kthimit në shkolla.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *