Rasti Regjistrimi/Dëmtuan shtetin me 175 milion denarë/Ahmeti: Kishte mundësi për destabilizim në shtet

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti theksoi se nuk u kishte ikur gazetarëve pas marrjes në pyetje për çështjen “Regjistrimi” që ai dha më herët se data e caktuar në Prokurorinë Publike, por se kishte detyrime.

Kjo është arsyeja pse ai ka dëshmuar më parë para Prokurorisë Publike në çështjen “Regjistrimi”, në të cilin ai u së bashku me ish-Kryeministrin Nikolla Gruevski, dëmtuan shtetin me 175 milion denarë.

Sipas Ahmetit, ai ishte takuar që nga ora 10 e mëngjesit, kur ishte planifikuar të paraqitej para prokurores Fatime Fetai në lidhje me regjistrimin e dështuar të vitit 2011 por, thotë se ishte paraqitur në pyetje një orë e gjysmë më herët sesa ishte rënë dakord për shkak të axhendës së ngarkuar partiake.

“Ne arritëm një mirëkuptim me prokurorinë, deklarata ime të ishte në tetë e tridhjetë. “Më vjen keq për atë temë, sepse nuk ka pasur asnjë qëllim të keq apo prapavijë”, tha Ahmeti, duke shpjeguar se në vitin 2011 deputetët në Kuvend ranë dakord të ndalonin regjistrimin në mënyrë që të mos krijonin probleme edhe më të mëdha që do të qonin deri në destabilizim dhe marëdhënie ndëretnike të rrezikuara.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

50 thoughts on “Rasti Regjistrimi/Dëmtuan shtetin me 175 milion denarë/Ahmeti: Kishte mundësi për destabilizim në shtet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *