Vazhdon trajektorja e rritjes me Kovid-19 në vend. 243 të infektuar në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit, u kryen 1831 teste dhe 243 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

– Shkup 98
– Kumanovë 11
– Shtip 7
– Prilep 12
– Tetovë 2
– Struga 9
– Veles 3
– Manastir 5
– Ohër 5
– Kavadar 4
– Gostivar 5
– Gjevgjeli 5
– Strumica 21
– Kriva Palanka 2
– Radovish 9
– Kochani 11
– Probistip 1
– Demir Hisar 1
– Berovë 9
– Valandovo 4
– Vinica 2
– Dellçevë 2
– Sveti Nikole 12
– Kërçova 1
– Negotino 2

4 persona vdiqën, një pacient nga Prilep (65), nga Manastiri (82) dhe dy nga Kumanova (72 dhe 80). Tre pacientë vdiqën në spital, një jashtë spitalit.

Sot Instituti i Shëndetit Publik regjistron 100 pacientë të shëruar nga:
– Shkup 39
– Kumanovë 4
– Shtip 2
– Prilep 3
– Tetovë 3
– Struga 4
– Veles 7
– Manastir 3
– Ohri 3
– Kavadar 2
– Gostivar 6
– Gjevgjeli 2
– Strumica 10
– Probistip 1
– Demir Hisar 1
Makedonski Brod 1
– Berovo 1
– Dellçevë 1
– Kërçovë 2
– Resen 5

Deri më tani, një total prej 193,652 testeve të Covid-19 janë kryer në vend. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 18602, numri i pacientëve të kuruar është 15264, numri i vdekjeve është 753, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2585.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Vazhdon trajektorja e rritjes me Kovid-19 në vend. 243 të infektuar në 24 orët e fundit

  • 10/21/2021 at 06:05
    Permalink

    107230 940889Why didnt I think about this? I hear exactly what youre saying and Im so happy that I came across your weblog. You genuinely know what youre talking about, and you made me feel like I need to learn far more about this. Thanks for this; Im officially a huge fan of your weblog 548104

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *