КRE vendos: Nafta pëson rritje

Komisioni Rregullator i Energjisë ka vendosur të ulë çmimet me pakicë të benzinës, ndërsa nafta do të bëhet më e shtrenjtë

Me vendimin e fundit të ERC, çmimet me pakicë të derivateve të naftës në vendin tonë ulen me një mesatare prej 0.34 përqind krahasuar me çmimet që ishin vendosur javën e kaluar. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që të gjitha karburantet janë më të lira, por vlen vetëm për benzinën, ndërsa nafta do të jetë më e shtrenjtë nga mesnata e mbrëmjes së sotme.

Sipas vendimit, çmimet me pakicë të benzinës Eurosuper BS-95 dhe Eurosuper BS-98 ulen me 1.50 denarë për litër karburant krahasuar me javën e kaluar. Kjo do të thotë që nga sonte pas mesnatës do të derdhim një litër Eurosuper BS-95 për 59 denarë, pra 61 denarë për litër Eurosuper BS-98.

Në anën tjetër, nafta është gjysmë denari më e shtrenjtë se më parë, kështu që çmimi i ri me pakicë i Eurodiesel do të jetë 50 denarë për litër karburant.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “КRE vendos: Nafta pëson rritje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *