Covid19/RMV: Nga 539 testime 83 raste të reja dhe 4 humbje

Në 24 orët e fundit, janë kryer 539 teste dhe 83 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:

-Shkup 34
-Kumanovo 3
-Stip 6
-Tetovo 5
-Struga 3
-Veles 3
-Oride 1
-Gevgelija 1
-Strumica 5
-Kriva Palanka 1
-Radovish 1
-Kochani 9
-Berovo 1
-Valandovo 5
-Vinica 1
-Delçevo 4

4 persona vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (66, 88 dhe 62) dhe një nga Tetova (73).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 146 pacientë të rikuperuar nga:

-Shkup 52
-Kumanovo 14
-Stip 7
-Prilep 5
-Tetovo 4
-Struga 2
-Veles 3
-Bitola 3
-Oride 1
-Kavadarci 6
-Gostivar 7
-Gevgelija 3
-Strumica 7
-Kriva Palanka 3
-Radovish 2
-Kochani 12
– Anija Maqedonase 1
-Vinica 1
-Delçevo 4
-Sveti Nikole 5
-Kërçovë 4

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 195,541 teste të Covid-19. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 18873, numri i pacientëve të rikuperuar është 15487, numri i vdekjeve është 760, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2626.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

8 thoughts on “Covid19/RMV: Nga 539 testime 83 raste të reja dhe 4 humbje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *