Lajm i shumëpritur/Komisioni propozon hapjen e kufijve në rajon pa PCR test

Komisioni për Sëmundjet Infektive miratoi një projektvendim për të hapur kufijtë me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën dhe Shqipërinë pa testimin e PCR. Sipas analizës, për momentin nuk ka asnjë indikacion, dmth një numër i lartë i rasteve të importuara në vend me covid-19 nga këto vende. Prandaj, nuk ka rrezik dhe është e sigurt hapja e kufijve. Projektvendimi do t’i paraqitet Qeverisë theksojnë nga Komisioni.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

61 thoughts on “Lajm i shumëpritur/Komisioni propozon hapjen e kufijve në rajon pa PCR test

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *