Miratohen ndryshime ligjore për realizmin e masës “Fundjavë pa TVSH”

Qeveria në seancën e tetë dje me propozim të Ministrisë së Financave ka miratuar Propozim- ligjin për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për kthimin e pjesës së Tatimit të vlerës së shtuar të personave fizik.

Siç theksohet në kumtesën e mbledhjes qeveritare, me ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për kthimin e një pjese të Tatimit të vlerës së shtuar të personave fizik gjatë kohës së gjendjes së jashtëzakonshme, krijohet mundësi që personat fizik të cilët janë paraqitur dhe janë shfrytëzues të softuerit aplikativ të Zyrës për të Ardhurat Publike përmes të cilave paraqiten llogaritë fiskale me qëllim kthimin e TVSH-së për llogaritë fiskale të lëshuara më 10, 11 dhe 12 tetor, t’u kthehet shuma e plotë e tatimit të vlerës së shtuar.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Miratohen ndryshime ligjore për realizmin e masës “Fundjavë pa TVSH”

 • 10/24/2021 at 20:50
  Permalink

  Have you evfer considered about addin a little bit more than just your articles?
  I mean, whqt you say is fundamental and everything.
  Nevertheless think about if you aadded some great images or
  videos to give your posts more, “pop”! Your content is
  excellent but with images and clips, this sikte could undeniably be one of
  the very best in its niche. Very good blog!
  web page

  Even after the launch of the site, you can see
  neew games being added to the portfolio on a regular basis.

  The precise land based on line casino goot here to be very previous coupled with trendy activities every an individual whho begin to play many oof
  these activities these folks never evsr cease and take heed too it.
  In the sections under, we’ll reveal what we found during our Spolrts Interaction evaluation.

  Reply
 • Pingback: tinder for over 40s

 • Pingback: 34444

 • 04/26/2021 at 16:57
  Permalink

  I know this web site gives quality dependent articles and
  additional material, is there any other web page which provides these
  information in quality?

  Reply
 • 04/16/2021 at 20:50
  Permalink

  Excellent weblog right here! Additionally your
  site a lot up very fast! What web host are you the usage of?

  Can I get your affiliate hyperlink in your host?
  I want my web site loaded up as quickly as yours lol

  Reply
 • 01/28/2021 at 18:19
  Permalink

  Very soon this web site will be famous among all blog viewers, due to it’s nice
  posts

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *