Shqipëri/Miratohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor, 96 vota pro!

Miratohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor! Kanë qenë 96 deputetë në Kuvend të cilët kanë votuar pro ndryshimeve në Kodin Zgjedhor.

Për miratimin e këtyre ndryshimeve duheshin 84 vota, por duket se ata janë tejkaluar.

Procesi i votimi është kryer me fletë të shpërndara në sallën e Kuvendit për shkaka të pandemisë dhe nuk i kanë karta e tyre të votimit elektronik. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

155 thoughts on “Shqipëri/Miratohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor, 96 vota pro!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *