Zaev: Udhëtime pa PCR po, por vetëm kur është më se e domosdoshme

“Me shumë gjasa do të sjellim vendim të Qeverisë. Debati është cilësor. Të gjithë thonë, “aha të kemi kujdes për këtë”, “është ok, do të ndihmojë edhe ekonomikisht, por nëse kemi kujdes edhe për atë…”, andaj të gjithë jemi të frikësuar për numrat që rriten, jo tek ne, në gjithë botën, në rajon dhe gjithë Evropën e përskaj kësaj duam t’i respektojmë profesionistët siç është Komisioni i Shëndetësisë”, deklaroi Zoran Zaev – Kryeministër i RMV-së.

Kryeministri thotë se janë pozitiv rreth kësaj çështjeje, ndërsa përgjigje zyrtare po pritet nga Serbia dhe Bullgaria. Shton se nuk ka dëshirë që të jemi të izoluar nga rajoni, si në aspektin e shëndetësisë, por ashtu edhe atë ekonomik.

Vendimi do të sillet nesër, paralajmëron Kryeministri Zoran Zaev.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Zaev: Udhëtime pa PCR po, por vetëm kur është më se e domosdoshme

  • 04/30/2021 at 07:10
    Permalink

    Thanks designed for sharing such a nice thought,
    paragraph is fastidious, thats why i have read it fully

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *