Covid19/RMV/ 225 të infektuar

Në 24 orët e fundit, u kryen 1841 teste dhe 225 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 120
-Kumanovo 10
-Stip 8
-Prilep 15
-Tetovo 17
-Struga 6
-Bitola 7
-Orid 4
-Gostivar 1
-Gevgelija 3
-Strumica 13
-Kriva Palanka 2
-Kochani 6
-Probishtip 2
-Berovo 3
-Vinica 1
-Delçevo 1
-Sveti Nikole 3
-Kërçovë 2
-Negotino 1

8 persona vdiqën, dy pacientë nga Shkupi (75 dhe 68), tre pacientë nga Gostivari (82, 68 dhe 65), Kocani (69), Struga (78) dhe Strumica (64).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 159 pacientë të kuruar nga:

-Shkup 56
-Kumanovo 13
-Prilep 10
-Tetovo 10
-Struga 2
-Bitola 3
-Oride 1
-Kavadarci 2
-Gostivar 9,
-Gevgelija 2
-Strumica 14
-Kriva Palanka 3
-Radovish 2
-Kochani 14
-Probishtip 2
– Anija Maqedonase 1
-Berovo 2
-Delçevo 1
-Sveti Nikole 4
-Kërçovë 7
-Negotino 1

Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 197,382 teste Covid-19. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 19096, numri i pacientëve të rikuperuar është 15645, numri i vdekjeve është 768, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 2683.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

31 thoughts on “Covid19/RMV/ 225 të infektuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *