Në rajon pa PCR test, përvec Bullgari dhe Greqi

Në seancën e sotme qeveritare, është sjellë vendim që shtetasit e Serbisë, Kosovës, Malit të Zi dhe Bosnje e Hercegovinës, të mund të hyjnë në Maqedoni duke mos patur nevojë të paraqesin test negativ PCR.

E njejta vlenë edhe për shtetasit tanë të cilët pa problem mund të hyjnë në shtetet e lartë përmendura duke mos paraqitur test negativ PCR. Vendimi hynë në fuqi nga e hëna e javës së ardhshme, më 12 tetor.

Kufijtë të mbyllura ngelen edhe më tej vetëm me Bullgarinë dhe Greqinë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Në rajon pa PCR test, përvec Bullgari dhe Greqi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *