Nga sot në Slloveni rrjeti 5G aktiv

Pasi Telekom Slovenije ishte i pari në Slloveni që ndërmori hapin e ardhshëm, sot rrjeti 5G është zyrtarisht i disponueshëm në Slloveni për klientët, njoftoi Delo Sllovene. Telekom Slovenije ka krijuar një rrjet kombëtar të frekuencës mobile të gjeneratës së pestë prej 2600 MHz, i cili përdoret gjithashtu për rrjetin e gjeneratës së katërt.

Dallimi më i madh që përdoruesit e rrjetit celular 5G të Telekomit do të ndiejnë do të jetë shpejtësia e transferimit të të dhënave. Oferta e paketave telekomunikuese do të pasohet nga një ofertë e adaptuar për qëllime të ndryshme. Telekom Slovenije theksoi se fusha të tilla si energjia, transporti, logjistika, industria, qytetet inteligjente, shëndeti, siguria publike dhe të tjera janë vendet më premtuese për teknologjinë e rrjetit 5G dhe zbatimin e komunikimeve me parapagim.

Në kontrollin e parë, operatori më i madh i brendshëm i telekomunikacionit azhurnoi më shumë se 200 stacione bazë me sinjal 5G dhe deri në fund të vitit, 5G pritet të jetë në gjendje të përdoret nga 33% e popullsisë në Slloveni. inovativnost/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

521 thoughts on “Nga sot në Slloveni rrjeti 5G aktiv

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *