Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Serbi, Beogradi më i rrezikuari

Mësohet se qyteti më i rrezikuar në Serbi për sa i përket infeksionit me koronavirus është Beogradi, ku 57 infeksione të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Kjo shifër është sa 47 për qind e numrit të përgjithshëm të të sapo infektuarve në Serbi. Ndërkohë, 7 persona të sapo infektuar janë regjistruar në Vranje, Nish dhe Kragujevac.

(BalkanWeb)

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

132 thoughts on “Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Serbi, Beogradi më i rrezikuari

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *