Alsat: Ekskluzive: Kapet grupi i “peshkatarëve” të tenderëve

Rreth 20 persona kanë rënë në rrjetën e Policisë Financiare, pas një hetimi disa mujor. ALSAT mëson se pjesë e madhe e tyre janë ndaluar veç më, ndërkohë që operacioni vazhdon ende me të tjerë, të cilët janë në ndjekje nga autoritetet. Në bashkëpunim edhe me policinë, personat pritet së shpejti që të kompletohen si grup i organizuar, të cilët kanë peshkuar tenderë në institucionet shtetërore. ALSAT mëson nga burimet e tij, se bëhet fjalë për një grup të mirë organizuar me bankierë, kontabilistë dhe biznesmenë të cilët përveç evazionit fiskal, kanë shkuar deri në kurdisjen e tenderëve publik nga institucionet e vendit. Personat e ndaluar pritet së shpejti të sillen para gjykatës, për masën paraprake të arrestit. Po ashtu, ende nuk dihet shuma e përvetësuar nga grupi, dhe dëmi që i është shkaktuar shtetit.

Personat e ndaluar në këto momente po sillen para gjykatës, për masën paraprake të arrestit. Kamera e TV Alsat filmoi disa prej tyre.

Personat e ndaluar në këto momente po sillen para gjykatës, për masën paraprake të arrestit. Kamera e TV Alsat filmoi disa prej tyre. alsat/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “Alsat: Ekskluzive: Kapet grupi i “peshkatarëve” të tenderëve

 • 02/11/2021 at 15:05
  Permalink

  It’s really a nice and helpful piece of information. I’m happy that you simply
  shared this useful info with us. Please stay us informed like this.
  Thank you for sharing.

  Reply
 • 02/03/2021 at 16:38
  Permalink

  My spouse and I stumbled over here from a different web address and thought I might as well check things out.
  I like what I see so now i am following
  you. Look forward to exploring your web page repeatedly.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *