Dua Lipa del sërish kundër Donald Trump, thirrje për amerikanët

Dua Lipa ka bërë thirrje sërish që të mos votohet Donald Trump.

Dua, që është shumë aktive edhe në rrjete sociale, jo rrallëherë prek edhe temat politike.

Kohën e fundit, atë e kemi parë disa herë teksa flet për çështjen e zgjedhjeve në Amerikë dhe del kundër Donald Trump.

Njësoj veproi edhe me postimin e fundit, përmes së cilit u bëri thirrje gjithë amerikanëve që të votojnë për ta rrëzuar atë nga posti i presidentit.

Ditë më parë, Dua kishte shkëputur një fotografi nga debati që Trump pati me kundërshtarin, Joe Biden.

Në atë imazh, këngëtarja shqiptare ka ironizuar me flokët e Donald Trump, duke thënë se ‘edhe parukjeri i tij e urren’. Balkanweb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

56 thoughts on “Dua Lipa del sërish kundër Donald Trump, thirrje për amerikanët

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *