Arrestohet Kryetari i një komune në Kosovë, është dhe nënkryetare i partisë në pushtet

Kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova është arrestuar me urdhër të prokurorisë. Rugova është edhe nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Perveç Kryetarit të Istogut është ndaluar edhe nënkryetari dhe një zyrtar i Komunës së Istogut.

Sipas burimeve të KALLXO.com të njëjtit janë ndaluar nëm dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare, konfliktit të interesit dhe falsifikimit të dokumentit.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

128 thoughts on “Arrestohet Kryetari i një komune në Kosovë, është dhe nënkryetare i partisë në pushtet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *