Borisov: Deri më 10 Nëntor duhet të gjejmë zgjidhje që do kënaq dy palët

Historia duhet të jetë një urë miqësie dhe afërsie, jo një urë e shqyer që Republika e Maqedonisë së Veriut mos të mund ta kalojë rrugën për në Bashkimin Evropian. Para Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, unë theksova se deri më 10 nëntor, kur Bullgaria dhe Republika e Maqedonisë së Veriut si bashkë-kryesues të Procesit të Berlinit do të drejtojnë Samitin, duhet të ketë një zgjidhje kompromisi që të kënaqë të gjithë shkruan kryeministri bullgar Borisov.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

30 thoughts on “Borisov: Deri më 10 Nëntor duhet të gjejmë zgjidhje që do kënaq dy palët

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *