Dhoma e Pavarur e Hotelerisë kërkon 250 milion euro nga paketa ekononomike anti kovid

Gastronomët duhet të marrin të paktën 250 milion euro nga një total prej 470 milion euro në subvencione, grante dhe hua nga paketa e katërt e masave ekonomike të miratuara nga qeveria, tha Dhoma e Pavarur e Hotelerisë njofton mkd.mk.

Sipas Odës, vetëm nëse këto fonde përfundojnë vërtet në kurriz të industrisë së hotelierisë, asnjë furnizues i hotelerisë nuk do të dështojë, dhe as ndonjë punëtor hotelierie nuk do të mbetet pa punë dhe paga.

“Shpresojmë që përfaqësuesit e sotëm të të ashtuquajturve industritë e rrezikuara në negociatat e planifikuara në 3 pasdite me Kryeministrin do të dinë dhe do të jenë në gjendje të luftojnë, jo vetëm për të drejtat dhe nevojat e tyre, por për të drejtat dhe nevojat e të gjithë neve që aktualisht po luftojmë për mbijetesë, tha Presidenti i NSC, Zdravko Josifovski.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

74 thoughts on “Dhoma e Pavarur e Hotelerisë kërkon 250 milion euro nga paketa ekononomike anti kovid

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *