Donald Trump kërcënon Kinën Do të paguajnë çmim të lartë për koronavirusin

Përmes një statusi në twitter presidenti i Amerikës shkruan:

“Për njerëzit e mi të preferuar në botë, të moshuarit! Edhe unë jam më i moshuar, e di që ju nuk e dini atë, askush nuk e njeh atë, ju nuk keni pse t’ua tregoni atyre atë, por edhe unë jam më i moshuar. Ne jemi duke bërë progres në luftën kundër kësaj sëmundje të tmerrshme që Kina na ka dërguar. “Kina, e cila do të paguajë një çmim të lartë për këtë,” tha Trump në një fjalim hyrës.

Ai vlerësoi trajtimin që ai mori në Spitalin Ushtarak Walter Reed dhe tha se së shpejti do të ishte në dispozicion për të gjithë, veçanërisht për njerëzit e moshuar.

“Por ne kemi ilaçe. Javën e kaluar isha shumë e sëmurë dhe shkova në spital. Po i merrja ato ilaçe dhe ishte mahnitëse. Ne do t’i vëmë në dispozicion menjëherë. Unë dua që ju të merrni të njëjtin kujdes që kam marrë. “Këto barna janë plotësisht të sigurta dhe falas”, tha Trump, i cili nuk humbi një rast për të përmendur kundërshtarin e tij në zgjedhje, Joe Biden.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

29 thoughts on “Donald Trump kërcënon Kinën Do të paguajnë çmim të lartë për koronavirusin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *