Dy edukatore pozitiv me Covid-19 në çerdhen afër qendrës tregtare Mavrovasja

Kopshti i Shkupit “Petar Pan” i cili ndodhet afër qendrës tregtare “Mavrovka” në komunën e Çairit  tha për TV24 se dy edukatore janë pozitive për koronavirusin, dhe 4 fëmijë janë në vetë-izolim.

Informacioni, siç konfirmohet nga kopshti, është se një edukatore tjetër kërkoi të ishte në vet-izolim sepse ishte në kontakt me pacientët.

Për momentin, kopshti vazhdon të punojë normalisht, duke respektuar protokollet. Ndryshe, ky kopsht i Shkupit aktualisht frekuentohet nga 47 fëmijë, dhe stafi përbëhet nga 6 kujdestarë dhe 8 edukatorë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

5 thoughts on “Dy edukatore pozitiv me Covid-19 në çerdhen afër qendrës tregtare Mavrovasja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *