Shuhet ëndrra për në Europian, Kosova eliminohet nga Maqedonia e Veriut

Shuhet ëndrra evropiane për skuadrën e Kosovës. ‘Dardanët’ e Bernard Challandes u eliminuan në fazën e playoffit të Evropianit nga Maqedonia e Veriut në Shkup teksa u mundën me rezultatin e 2-1 në një ndeshje ku skuadra kosovare ishte me mungesa të shumta e të rëndësishme të cilat në fund duket se i ndjeu shumë.

Një autogol i Kolollit i dha avantazhin Maqedonisë në minutën e 16 kur Kosova ishte në një moment të mirë. Megjithatë skuadra e Challandes nuk hoqi dorë dhe pas 13 minutash gjeti golin e barazimit me Hadërgjonaj i cili pa portierin që kishte dalë duke e dërguar topin në rrjetë, duke e çuar rezultatin në 1-1. Por ekuilibri zgjati vetëm pak minuta pasi Velkoski me një gjuajtje me kokë mposhti portierin Muriç duke bërë që Maqedonia e Veriut të shkojë në pushimin e ndeshjes me avantazhin 2-1.

Në pjesën e dytë Maqedonia u duk më kërkuese në fushën e lojës dhe në dy raste arriti të gjejë golin e tretë, por që u anulua për pozicion jashtë loje. Nga ana e saj skuadra e Challandes e kishte të vështirë të rrezikonte portën e maqedonasve pavarësisht ndryshimeve të bëra nga trajneri zviceran. Në minutat shtesë Kosova pati shansin më të mirë për të barazuar me Alitin por ky i fundit nuk mundi dot të dërgojë topin në rrjetë me portierin Dimitrieski të mposhtur.

Në fund rezultati mbeti 2-1 oër Maqedoninë e Veriut që do të përballet me Gjeorgjinë për një vend në fazën finale të Evropianit të vitit të ardhshëm. Për Kosovën mbetet keqardhja për faktin se iu afrua shumë arritjes së një suksesi historik, por duhet thënë se skuadra e Kosovës është e re dhe duket se ka vendosur një bazë të mirë për të ardhmen. tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

9 thoughts on “Shuhet ëndrra për në Europian, Kosova eliminohet nga Maqedonia e Veriut

 • 10/14/2021 at 00:04
  Permalink

  How Dump Monitor Helps You Protect Yourself From Spam
  A Paste is data that’s been pasted on to a website designed in order
  to share content like pastes. These public pastes are often used by
  hackers to their power to secretly, easily and quickly share sensitive and important information like password files and financial numbers stolen during cyber-crimes.
  These public pastes also give online users the ability of commenting or posting a message to another online user by using this form of “paste”.
  By using this easy process, hackers can steal this person’s private information and
  post it on a website without them knowing about it.

  For anyone who has ever gone through spam emails or other unsolicited email found on the Internet, you know how annoying these pastes can be.
  You might also have experienced a time when an email was
  sent to you that seemed to be from someone you knew, but there was
  no way for you to verify the sender’s identity or location. This can occur when hackers use this paste to breach
  databases of large companies and reveal
  the personal data of these people. It can also happen to you when hackers use pastes to
  breach databases and reveal your personal details to spammers or other internet
  predators.

  To protect yourself from any of these breaches, it’s best
  to opt for a free service that gives you the option to either delete
  and paste securely from one’s own computer. Dump Monitor is a web based
  service that allows you to view a public pastebin log to see the pastes that other people
  have pasted from your account. It will also allow you
  to log into your account and remove any of the pastes that you
  don’t want other people to see. Dump Monitor also allows you
  to determine the number of pastes that have been erased since your last login and the reason why.

  Reply
 • 09/09/2021 at 20:05
  Permalink

  I am actually glad to read this web site posts which contains plenty of helpful information, thanks for providing these information.

  Reply
 • 07/05/2021 at 12:14
  Permalink

  Thanks for finally writing about > Shuhet ëndrra për në
  Europian, Kosova eliminohet nga Maqedonia e Veriut < Liked it!

  Reply
 • 05/13/2021 at 09:52
  Permalink

  Very great post. I simply stumbled upon your weblog and wished to say that I have really loved surfing around your weblog posts. In any case I will be subscribing for your rss feed and I am hoping you write once more soon!

  Reply
 • 04/16/2021 at 18:06
  Permalink

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger.
  I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post.
  Also, I’ve shared your site in my social networks!

  Reply
 • 03/20/2021 at 21:57
  Permalink

  It’s actually a nice and helpful piece of information. I am glad that you shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *