Sot 386 të infektuar nga gjithësejt 2267 testime

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 2267 teste dhe 386 raste të reja të COVID -19 janë regjistruar në:

-Shkup 178
-Kumanovë 18
-Dibër 1
-Shtip 8
-Prilep 20
-Tetovë 13
-Strugë 9
-Veles 5
-Manastir 13
-Ohër 7
-Kavadarci 3
-Gostivar 4
-Gjevgjeli 18
-Strumicë 44
-Kriva Palankë 7
-Radovish 4
-Koçani 10
-Probishtip 1
-Makedonski Brod 1
-Berovë 7
-Valandovë 3
-Vinicë 2
-Delçevo 1
-Sveti Nikole 3
-Kërçovë 4
-Negotinë 2

Humbën jetën gjashtë pacientë, dy pacientë nga Shkupi (të dy nga 67 vjet), një paciente nga Tetova (72), një nga Manastiri (44),një nga Struga (62) dhe një nga Sveti Nikole (81).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 154 pacientë të shëruar nga:

-Shkup 61
-Kumanovë 23
-Dibër 1
-Shtip 4
-Prilep 9
-Tetovë 5
-Strugë 2
-Veles 5
-Manastir 6
-Gostivar 2
-Gjevgjeli 1
-Strumicë 15
-Kriva Palankë 2
-Radovish 2
-Koçani 1
-Probishtip 2
-Berovë 4
-Delçevë 1
-Sveti Nikole 3
-Kërçovë 5

Deri më tani, një total prej 203779 teste të COVID-19 janë kryer në vend. Nuk ka testime nëpërmjet skriningut.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 20163, numri i pacientëve të shëruar është 16009, numri i atyre që humbën jetën është 781 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3373.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *