Covid-19 në vend/ Rama: Nga java tjetër maska e detyrueshme në çdo ambient

Nga java tjetër maska e detyrueshme në cdo ambient”. Kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama në3 konferencën e sotme për shtyp.

Rama: Maska nuk ka qenë as këtu as në shumë vende e detyrueshme jashtë, nuk është konsideruar as e domosdoshme nga ekspertët ndërkombëtar dhe siç e dini është një temë që është diskutuar , por nga java e ardhshme do të jetë e detyrueshme kudo përveç shtëpisë dhe restorantit apo barit kur je ulur në tavolinë për të konsumuar atë pjesë të kohës aty.

Maskat do të jetë e detyrueshme në çdo mjedis, në çdo rrugë, në çdo hapësirë publike dhe masa ndëshkimore do të zbatohet te të gjithë te fatura e dritave. Mos të ketë asnjë iluzion asnjë individ që ti shmanget gjobës. Të gjitha vendet e Rajonit po shkojnë drejt kësaj mase. Mendoj se gjoba do të jetë e fundit dhe nuk duhet arsyeja pse njerëzit duhet të vejnë maskën. Jemi në një betejë për të sistemuar marrëdhëniet me të gjithë shërbimet dhe të gjitha bizneset duke ua hequr nga qafa ata inspektor që ndryshe nga shumica prej tyre shkatërrojnë këto marrëdhënie, por policia e shtetit dhe ajo bashkiake do të survejojnë të gjithë territorin do të jenë me tolerancë zero për maskat. Tch/ 

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

48 thoughts on “Covid-19 në vend/ Rama: Nga java tjetër maska e detyrueshme në çdo ambient

 • 09/28/2021 at 09:06
  Permalink

  I want to to thank you for this great read!! I certainly enjoyed
  every bit of it. I have got you bookmarked to check out new stuff
  you

  Reply
 • 09/28/2021 at 02:42
  Permalink

  I seriously love your site.. Great colors & theme. Did you make this
  amazing site yourself? Please reply back as I’m looking to create my own personal blog and would like to learn where you
  got this from or exactly what the theme is called. Thanks!

  Reply
 • 09/27/2021 at 15:26
  Permalink

  Whoa! This blog looks just like my old one! It’s on a completely
  different topic but it has pretty much the same page layout and design.
  Outstanding choice of colors!

  Reply
 • Pingback: viagra brand price

 • Pingback: how to buy cialis cheap

 • 09/23/2021 at 10:21
  Permalink

  I’ve been surfing online more than 4 hours today, yet
  I never found any interesting article like yours.
  It is pretty worth enough for me. In my view, if
  all webmasters and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

  Reply
 • 09/23/2021 at 05:13
  Permalink

  I’ll immediately grasp your rss as I can not in finding
  your e-mail subscription link or e-newsletter service. Do
  you’ve any? Kindly let me recognize so that I may subscribe.

  Thanks.

  Reply
 • 09/21/2021 at 19:12
  Permalink

  I’ll immediately take hold of your rss as I can not to find your e-mail subscription hyperlink or newsletter
  service. Do you have any? Kindly allow me recognize in order that I may just subscribe.
  Thanks.

  Reply
 • Pingback: buy viagra online usa

 • 09/21/2021 at 15:52
  Permalink

  989195 391898Immer etliche Firmen bentzen heutzutage Interimmanagement als innovatives und ergnzendes Gertschaft i. Spanne der Unternehmensfhrung. Denn hiermit wird Kenntnisstand leistungsfhig, bedarfsgerecht und schnell ins Unternehmen geholt. 663425

  Reply
 • Pingback: cialiselara.com

 • Pingback: buy generic cialis online

 • Pingback: buy cialis viagra

 • 09/17/2021 at 15:43
  Permalink

  I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting
  article like yours. It is pretty worth enough for me. In my view, if all webmasters and bloggers
  made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.

  Reply
 • 09/17/2021 at 10:10
  Permalink

  I have been surfing on-line more than 3 hours today, yet I by
  no means discovered any attention-grabbing article like yours.

  It’s beautiful value sufficient for me. Personally,
  if all webmasters and bloggers made just right content material as you did, the
  net will likely be much more helpful than ever before.

  Reply
 • Pingback: online viagra

 • 09/16/2021 at 03:46
  Permalink

  I simply could not go away your web site prior
  to suggesting that I actually enjoyed the standard info an individual
  provide on your visitors? Is going to be again frequently in order to investigate cross-check new posts

  Reply
 • Pingback: viagra prescription

 • Pingback: sildenafil 20 mg

 • 08/12/2021 at 15:06
  Permalink

  There is certainly a great deal to know about this topic.

  I like all of the points you have made.

  Reply
 • 08/12/2021 at 10:33
  Permalink

  I have been browsing on-line greater than three hours lately, yet I never discovered
  any attention-grabbing article like yours.
  It’s pretty price sufficient for me. In my view, if all site owners and
  bloggers made just right content as you did,
  the web will likely be much more helpful than ever before.

  Reply
 • 08/05/2021 at 07:28
  Permalink

  It is the best time to make some plans for the
  future and it is time to be happy. I have read this post and if I could I wish to suggest you
  few interesting things or suggestions. Maybe
  you could write next articles referring to this article.
  I want to read more things about it!

  Reply
 • 08/04/2021 at 17:46
  Permalink

  I’ve been surfing online greater than three hours lately, yet I
  by no means discovered any attention-grabbing article like yours.
  It is beautiful value enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made
  good content as you probably did, the web will probably be much more useful
  than ever before.

  Reply
 • 08/04/2021 at 03:45
  Permalink

  I’ll immediately clutch your rss feed as I can’t in finding your email
  subscription hyperlink or e-newsletter service.
  Do you have any? Please permit me recognize in order that I may just subscribe.
  Thanks.

  Reply
 • 04/18/2021 at 06:49
  Permalink

  Just desire to say your article is as astonishing. The clearness in your post is just great and i could
  assume you are an expert on this subject.
  Fine with your permission let me to grab your feed to keep up to
  date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the
  rewarding work.

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *