Covid19/ 393 të infektuar në vend dhe 4 humbje. A do ketë masa kufizuese!?

Në 24 orët e fundit, u kryen 2464 teste dhe 393 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:
– Shkup 189
– Kumanovë 14
– Dibër 2
– Shtip 13
– Prilep 19
– Tetovë 27
– Struga 7
– Veles 12
– Manastir 9
– Ohri 5
– Kavadar 8
– Gostivar 6
– Gjevgjeli 15
– Strumica 15
– Kriva Palanka 4
– Radovish 10
– Krushevë 1
– Kochani 13
– Probistip 3
Makedonski Brod 2
– Pehçevo 2
– Berovë 3
– Valandovo 1
– Dellçevë 3
– Kratovo 1
– Sveti Nikole 2
– Kërçova 6
– Resen 1

4 persona vdiqën në kushte spitalore, nga Shkupi (83), Kumanova (62), Kërçova (80) dhe Radovishi (54).

Sot Instituti i Shëndetit Publik regjistron 90 pacientë të shëruar nga:
– Shkup 34
– Kumanovë 7
– Stip 4
– Prilep 8
– Tetovë 3
– Veles 1
– Manastir 2
– Ohri 1
– Gostivar 8
– Gjevgjeli 2
– Strumica 1
– Kriva Palanka 4
– Radovish 2
– Probistip 2
– Berovë 5
– Valandovo 2
– Sveti Nikole 2
– Kërçovë 2

Deri më tani, një total prej 206,243 teste të Covid-19 janë kryer në vend. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 20555, numri i pacientëve të rikuperuar është 16099, numri i vdekjeve është 785, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3671.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “Covid19/ 393 të infektuar në vend dhe 4 humbje. A do ketë masa kufizuese!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *