Edhe një deputet pozitiv me Covid-19, përsëri nga rradhët e pushtetit

Deputeti nga LSDM në pushtet, Laze Tanevski nga Ohri është pozitiv me koronavirusin. Ai njoftoi në rrjetet sociale se ishte i infektuar me virus, dhe familja e tij u testua dhe të gjithë janë negativë.

“Të dashur miq,

Unë do të doja t’ju informoja se për shkak të një udhëtimi urgjent privat, unë vetë-fillova testimin e KOVID 19. Për fat të keq, pavarësisht nga respektimi i të gjitha masave dhe protokolleve nga unë, është pozitiv.

Në të njëjtën kohë dua t’ju informoj se anëtarët e familjes sime janë testuar dhe të gjithë janë negativë.

Ndihem mirë dhe nuk kam simptoma. Do të respektoj masën e izolimit si të gjithë qytetarët e tjerë të vendit tonë.

Me gjithë këtë që u tha, unë ndiej një përgjegjësi të madhe që edhe një herë të apeloj tek të gjithë dhe të theksoj seriozitetin e virusit dhe mundësinë e infektimit duke ju kërkuar të jeni jashtëzakonisht të kujdesshëm.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *