383 të infektuar dhe 7 vdekje njofton MSH

Në 24 orët e fundit, janë kryer 1648 teste dhe 383 raste të reja të kovid-19 janë regjistruar në:
– Shkup 201
– Kumanovë 11
– Shtip 21
– Prilep 20
– Tetovë 8
– Struga 5
– Veles 9
– Manastir 12
– Ohër 4
– Kavadarci 7
– Gostivar 6
– Gjevgjeli 8
– Strumica 20
– Kriva Palanka 6
– Radovish 7
– Kochani 7
– Probistip 3
– Berovë 5
– Valandovo 4
– Vinica 1
– Dellçevë 4
– Sveti Nikole 5
– Kërçova 4
– Resen 2
– Negotinë 3

7 persona vdiqën në spital, pacientë nga Kumanova (63), Tetova (69), Gjevgjelia (67), Shkupi (51), Kavadarci (60) dhe dy pacientë nga Manastiri (60 dhe 79).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 95 pacientë të rikuperuar nga:
– Shkup 43
– Kumanovë 6
– Shtip 3
– Tetovë 10
– Manastir 2
– Ohri 2
– Kavadar 1
– Gjevgjeli 3
– Strumica 1
– Kriva Palanka 3
– Radovish 4
– Kochani 8
– Berovo 2
– Valandovo 3
– Sveti Nikole 2
– Kërçovë 2

Deri më tani, një total prej 207.891 testeve të Covid-19 janë kryer në vend. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 20937, numri i pacientëve të kuruar është 16194, numri i vdekjeve është 792, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3951.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

2 thoughts on “383 të infektuar dhe 7 vdekje njofton MSH

  • 10/19/2021 at 01:39
    Permalink

    274903 179764Need to tow line this caravan together with van trailer home your entire family quickly get exposed to the issues along with reversing create tight placement. awnings 974421

    Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *