Dimitrov: BE të mos lejojë që gjuha maqedonase të bëhet pengesë e integrimit

Zëvendës kryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov nga Prilepi, pas shënimit të 11 tetorit – Ditës së kryengritjes popullore ka komentuar kontestin e gjuhës me Bullgarinë. Dimitrov theksoi se Bashkimi Evropian nuk duhet të lejojë që gjuha maqedonase të bëhet pengesë për integrimin e vendit në BE.

“Mendoj se është një sfidë jo-evropiane që gjuha maqedonase të bëhet pengesë për të ardhmen dhe integrimin tonë evropian. Nëse Bashkimi Evropian lejon që gjuha maqedonase të jetë pengesë për integrimin tonë, atëherë nuk e meriton mbiemrin evropian. Asnjë shtet ose organizatë ndërkombëtare nuk ka të drejtë të ndërhyjë në të drejtën tonë për vetëvendosje, ne jemi maqedonas dhe flasim maqedonisht”, tha mes tjerash Dimitrov. Aktualemk/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

One thought on “Dimitrov: BE të mos lejojë që gjuha maqedonase të bëhet pengesë e integrimit

 • 03/10/2021 at 14:54
  Permalink

  Sosyal Medya Ofisi ile instagram beğeni satın al! Web sitemizden 7/24 instagram beğeni satın alabilirsiniz ve instagram fotoğraflarınız
  beğeni oranlarını arttırabilirsiniz. İnstagram
  beğeni satın al hizmetimiz sürekli olarak aktiftir.
  Müşteri panelinden kredi kartı, havale veya EFT gibi ödeme yöntemlerinden herhangi birisini tercih ederek 7 gün 24 saat bakiye yükleyebilir, yüklediğiniz bakiye kadar İnstagram beğeni artırma
  işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Servislerimiz
  sipariş geçtiğiniz çalışmaya başlar ve onbilerce beğeni sayısına kadar kesintisiz bir artış gözlenir.
  Bunun için nereden başlamalısınız? İşte bu bölümde sosyalmedyaofisi web sitesi sizlere instagram beğeni
  satın al servisini öneriyor. Bu web sitesinden beğeni
  satın alabilir, 0850 840 22 12 numaralı müşteri hizmetlerinden 7/24 destek alabilirsiniz.

  instagram beğeni satın al

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *