Mal i Zi, udhëheqësi opozitar merr mandatin për kryeministër

Në Mal të Zi është mandatuar lideri i opozitës, Zdravko Krivokapiq për krijimin e qeverisë së re. Deri më 8 nëntor pritet propozimi dhe përbërja e re qeveritare.

Përveç tre koalicioneve opozitare, të cilat i fituan zgjedhjet parlamentare të 30 gushtit, në përbërjen e qeverisë së re janë ftuar të marrin pjesë edhe partitë e pakicave në Mal të Zi. Voa/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

87 thoughts on “Mal i Zi, udhëheqësi opozitar merr mandatin për kryeministër

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *