OBSh: Jo rikthimit të izolimit dhe karantinës

Pavarësisht kësaj thirrjeje, në vendet kryesore të kontinentit të vjetër po ndodh e kundërta. Qytetet kryesore evropiane po rikthejnë masat kufizuese dhe izolimin.

Franca dhe Spanja janë dy shtetet më në alarm. Për dy javët në vijim, autoritetet në këto vende kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme dhe gjithçka do të varet nga ecuria e pandemisë.

Të parët që janë paralajmëruar janë pronarët e lokaleve dhe restoranteve si dhe subjektet ku zhvillohet aktivitet sportive, ndërsa shifrat vijojnë të jenë të larta, duket se do të rikthehet karantina. Kosovarja-ks/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

142 thoughts on “OBSh: Jo rikthimit të izolimit dhe karantinës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *