60 minuta bisedë me Merkel/ Rama zbardh detajet: Folëm për Investimet, Shengenin rajonal dhe…

Nëpermjet një postimi në ‘Facebook’, kryeministri Edi Rama ka njoftuar se ka biseduar para pak minutash me kancelarin gjermane Angela Merkel.

Në postimin e tij Rama shprehet se biseda me Merkelin ka zgjatuar rreth 60 minuta  dhe se ka folur në lidhje me progresin e Shqipërisë pas vendimit për çeljen e negociatave dhe përpjekjet në vijim drejt Konferencës së Parë Ndërqeveritare me BE.

Postimi i Ramës:

“Me Kancelaren Merkel, biseduam pak më parë për rreth 60 minuta mbi Planin e Madh të Investimeve të Bashkimit Europian për Ballkanin Perëndimor dhe nxitjen e mëtejshme drejt Shengenit Rajonal; progresin e Shqipërisë pas vendimit për çeljen e negociatave dhe përpjekjet në vijim drejt Konferencës së Parë Ndërqeveritare me BE, si edhe kryesimin e suksesshëm të OSBE nga Shqipëria dhe sfidat deri në përmbylljen e mandatit tonë në dhjetor.

Edhe njëherë si gjithnjë, kënaqësi e veçantë biseda me Kancelaren gjermane, një mike e shkëlqyer që e njeh, e kupton dhe e ndjek rajonin tonë e Shqipërinë gjithashtu, me detaje e vëmendje krejt të posaçme! tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “60 minuta bisedë me Merkel/ Rama zbardh detajet: Folëm për Investimet, Shengenin rajonal dhe…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *