Bashkimi Evropian dërgon pajisje shtesë mbrojtëse në Maqedoninë e Veriut

Bashkimi Evropian vazhdon të dërgojë pajijsje mbrojtëse mjekësore për Ballkanin Perëndimor, kumtuan nga Komisioni Evropian.

Në kohë kur numri i të infektuarve me koronavirusin e ri rritet mbarë Evropën, nga Bashkimi Evropian përmes rezervave të përbashkëta dhe Mekanizmit për mbrojtje civile, janë dërguar 130.000 maska mbrojtëse mjekësore, si dhe kostume mbrojtëse, në Maqedoninë e Veriut dhe Mal të Zi, njoftoi Tanjug.

Në Bruksel njoftojnë se rezervat e përbashkëta evropiane të pajisjes mjekësore janë krijuar që t’u ndihmojnë vendeve, të cilat ballafaqohen me mungesë në kontekst te epidemisë së koronavirusit. tv21/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

111 thoughts on “Bashkimi Evropian dërgon pajisje shtesë mbrojtëse në Maqedoninë e Veriut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *