RMV/5 humbje dhe 177 të infektuar me Covid-19

Në 24 orët e fundit, u kryen 778 teste dhe 177 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:
-Shkup 96
-Kumanovo 5
-Stip 7
-Prilep 1
-Tetovo 19
-Veles 2
-Bitola 1
-Kavadarci 1
-Gostivar 6
-Gevgelija 1
-Strumica 8
-Kriva Palanka 2
-Radovish 2
-Kochani 10
-Berovo 6
-Vinica 5
-Delçevo 4
-Negotino 1

5 persona vdiqën, një pacient nga Tetova (67), Strumica (87), Kriva Palanka (68) dhe dy pacientë nga Kocani (70 dhe 73).

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 107 pacientë të rikuperuar nga:
-Shkup 44
-Kumanovo 2
-Stip 3
-Prilep 7
-Tetovo 6
-Struga 2
-Bitola 2
-Oride 1
-Kavadarci 2
-Gostivar 1
-Gevgelija 1
-Strumica 5
-Radovish 1
-Krushevo 1
-Kochani 8
-Probishtip 1
-Berovo 4
-Valandovo 2
-Delçevo 1
-Sveti Nikole 9
-Kërçovë 1
-Rishërimi 2
-Negotino 1

Deri më tani, një total prej 208,669 testeve të Covid-19 janë kryer në vend. Nuk ka teste brenda shqyrtimit.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 21113, numri i pacientëve të kuruar është 16301, numri i vdekjeve është 797, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 4015. Sot regjistrohet një test kontrolli.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

3 thoughts on “RMV/5 humbje dhe 177 të infektuar me Covid-19

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *