Efekti Covid19, rënie e dukshme e kërkesave për azil në BE

Zyra evropiane për azil, EACO, kumtoi se numri i aplikimeve për azil në BE dhe zonën e Shengenit është 31 për qind më i ulët në krahasim me periudhën e njejtë të vitit të kaluar, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Në gusht të këtij viti 40 mijë persona kërkuan azil në ndonjë vend të BE-së, që është 40 për qind më pak se në janar të këtij viti, kur numri ishte mbi 65 mijë, tregojnë të dhënat nga Zyra.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

25 thoughts on “Efekti Covid19, rënie e dukshme e kërkesave për azil në BE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *