Evropa asesi të këndjellet/Baret dhe restorantet do të mbyllen për 15 ditë në Katalonjë

Baretdhe restorantet do të mbyllen për 15 ditë në rajonin spanjoll të Katalonjës, në verilindje të Spanjës, duke nisur nga e enjtja për të frenuar rritjen e epidemisë së COVID-19, njoftuan sot autoritetet rajonale.

Njoftimi i kësaj mase drastike ndodhi pas mbylljes së pjesshme të Madridit dhe kufizimeve të tjera të marra në rajonet e Andaluzisë, Navarras ose Galicias për të luftuar rritjen e kontaminimeve në Spanjë, ku pandemia ka vrarë më shumë se 33.000 persona. Tch/
Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

6 thoughts on “Evropa asesi të këndjellet/Baret dhe restorantet do të mbyllen për 15 ditë në Katalonjë

Lini një Përgjigje te JaneViame Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *