Greqia shtyn sërish masat kufizuese, kufiri me Shqipërinë mbyllur deri më 25 tetor

Greqia vijon të shtyjë masat kufizuese për shkak të rritjes së rasteve me COVID-19. Kufiri me Shqipërinë do të jetë i mbyllur deri më 25 tetor.

Sipas vendimit të fundit të qeverisë greke, mbeten në fuqi të njëjtat masa, test negativ ëovid-19 jo më të vjetër se 72 orë, formulari PFL dhe kuotat e limituara në Kapshticë e Kakavijë.

Ndërkohë hyrja nga Shqipëria në Greqi lejohet vetëm mes Kapshticës e Kakavijës, por vetëm ata që janë rezidentë në Greqi, emigrantët me leje qëndrimi apo punëtorët sezonalë. Balkanweb/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

19 thoughts on “Greqia shtyn sërish masat kufizuese, kufiri me Shqipërinë mbyllur deri më 25 tetor

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *