Dritan Abazoviqi në krye të Ministrisë së Brendshme të Malit të Zi

Sipas mediave malazeze, Abazovic do të mbajë dikasteret e Sigurisë; Ministrinë e Brendshme, të Mbrojtjes dhe agjencitë e shërbimit sekret.

Kreu i partisë “Ura” Dritan Abazovic arriti të marrë 4 mandate në zgjedhjet parlamentare, duke u kthyer në një faktor të rëndësishëm në formimin e koalicionit qeverisës në Malin e Zi.

Dritan Abazovic, i lindur në Ulqin nga një familje shqiptare, nxiti mjaft debat në komunitetin shqiptar për faktin se në një intervistë televizive pati theksuar prejardhjen serbe të Gjergj Kastrioti Skënderbeut.

Në fund të vitit të shkuar mori gradën doktor shkencash në Universitetin e Sarajevës, ndërsa pas tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri, kontribuoi në grumbullimin e ndihmave nga Mali i Zi duke vizituar personalisht Durrësin.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

4 thoughts on “Dritan Abazoviqi në krye të Ministrisë së Brendshme të Malit të Zi

 • 10/15/2021 at 16:13
  Permalink

  Everything is very open with a very clear description of the
  issues. It was really informative. Your site is extremely
  helpful. Thank you for sharing!

  Reply
 • 08/10/2021 at 09:39
  Permalink

  After I initially left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added-
  checkbox and now each time a comment is added I recieve four emails with the exact same comment.
  Is there an easy method you can remove me from that service?
  Appreciate it!

  Reply

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *