Karazhovski: Numri i të infektuarve mund vetëm do të rritet

“Ne mund të presim vetëm një rritje të numrit të të infektuarve rishtas, me përhapjen e infeksionit që është më e larta në grupmoshën prej 20 deri në 49 vjeç.” Ata paraqesin rrezik për veten dhe familjen e tyre. “Duke mos përfillur masat, disa prej tyre do të kalojnë pa simptoma ose në mënyrë asimptomatike, brezi i ri nuk është në shënjestër, por kur ata t’ia transmetojnë virusin prindërve të tyre, gjyshërve – ata do të vuajnë,” tha Karadzovski për Tv21 në emisionin 10 minuta.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *