Kryetari i komisionit Karazhovski me apel: Nëse nuk e ndihmojmë veten 500 mjek të tjerë nuk na ndihmojnë

“Ju lutemi, media dhe popullata, nëse nuk e ndihmojmë veten, 500 mjekë të tjerë, 500 infermierë, 20 spitale nuk mund të na ndihmojnë. E gjithë kjo do të bëhet shpejt, pasi e dini që ne jemi duke punuar nga Marsi e tutje. Ne kërkojmë ndihmë nga të gjithë, media, partitë politike, popullata e përgjithshme. Unë do t’i bëja thirrje publikut të gjerë. “Le t’i respektojmë masat për faktin se po e bëjmë për ne, të dashurit tanë, familjet tona,” tha Zarko Karadzovski, kryetar i komisionit për sëmundjet infektive. Kështu tha ai sot para mediave pas numrit të madh të të infektuarve me Covid-19 duke apeluar që të respektohen masat në maksimum përndryshe do të vihet në situatë që të mos ketë vende të lira nëpër spitale dhe mjek të lirë.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

16 thoughts on “Kryetari i komisionit Karazhovski me apel: Nëse nuk e ndihmojmë veten 500 mjek të tjerë nuk na ndihmojnë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *