MSH: Në 24 orët e fundit nga 2306 teste janë regjistruar 438 raste me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2306 analiza, dhe janë regjistruar 438 raste të reja të covid-19.

Në: Shkup-200, Kumanovë-21, Dibër-1, Stip-17, Prilep-13, Tetovë-27, Veles-7, Manastir-18, Ohër-16, Kavadarci-9, Gostivar-2, Gjevgjeli-10, Strumica-30, Kriva Palanka-6, Radovish-6, Kocani-15, Probistip-1, Pehçevo-3, Berovo-2, Valandovo-3, Vinica-3, Delçevo-5, Kratovo-1, Sveti Nikole-3, Kërçovë-9, Resnjë-5, Negotinë-5.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 191 pacientë të shëruar nga: Shkup-85, Kumanovë-12, Dibër-1, Stip-9, Prilep-7, Tetovë-10, Manastir-4, Kavadarci-7, Gostivar-5, Gjevgjeli-4 , Kriva Palanka-1, Radovish-5, Kocani-21, Probistip-1, Berovo-6, Vinica-2, Delçevo-1, Sveti Nikole-5, Kërçovë-2, Resnjë-2, Negotinë-1.

6 persona vdiqën në kushte spitalore, tre pacientë nga Shkupi (75, 89 dhe 68), nga Kriva Pallanka (62), Strumica (64) dhe një pacient nga Shtipi (78).

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *