Testohen 10 milionë vetë/ Qyteti kinez, asnjë pozitiv

Qyteti bregdetar i Qingdaos në Kinë ka përfunduar testimin e pjesës dërrmuese të popullatës së tij prej 11 milionë banorësh. Nga gati 10 milionë kampione të mbledhura, sipas raporteve në mediat e rajonit, nuk ka rezultuar asnjë rast I ri pozitiv. Të dhënat e pjesës së mbetur të testimeve do të mësohen më shumë
Një qytet bregdetar në provincën Shandong të Kinës Lindore, ka përfunduar testet mbarëkombëtare Covid-19 për të gjithë 11 milion banorët e saj, pas një grupi të ri infeksionesh. Që nga ora 8 e mëngjesit të premten, më shumë se 10.16 milion nga mostrat e mbledhura ishin testuar pa ndonjë rast të ri pozitiv, tha Xue Qingguo, nënkryetari i bashkisë së Qingdao. Rezultatet e mostrave të mbetura do të lëshoheshin më vonë.

Deri të enjten, 13 raste të reja të konfirmuara ishin shfaqur në Qingdao, e cila ka një popullsi prej më shumë se 11 milion. Dezinfektimi i papërshtatshëm në dhomën e CT në Spitalin Qingdao Chest besohej të ishte përgjegjës, sipas komisionit komunal të shëndetit. Sui Zhenhua, sekretari i partisë dhe drejtori i komisionit komunal të shëndetit në Qingdao, është pezulluar ndërsa Deng Kai, presidenti i Spitalit të Gjoksit Qingdao, u shkarkua. Tch/

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

112 thoughts on “Testohen 10 milionë vetë/ Qyteti kinez, asnjë pozitiv

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *