VMRO DPMNE protesë kundër keqpërdorimit të fondeve evropiane nga pushteti

Përveç Lidija Dimova, të cilën e pamë duke keqpërdorë para evropiane, të mos harrojmë rastin e ish-drejtorit të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore të Maqedonisë, për të cilin pamë se ka video të tij duke marrë ryshfet dhe çfarë lloj marrëdhënie kishte me kompaninë “Diamed”. dha dorëheqjen dhe nuk kemi parë kurrë më raste nga Prokuroria në Republikën e Maqedonisë. Prandaj, ne konsiderojmë se thirrja për dorëheqje është vetëm një mashtrim dhe nëse do të kishte një qëllim të sinqertë, LSDM-ja do të duhet të kërkojë dorëheqjen e drejtorit të shkollës në Kavadarci i cili mori shuma të mëdha parash, rreth 200,000 euro dhe vëllait të tij që është deputet dhe Zyrtar i LSDM-së për shkak të konfliktit të interesit shkruan kreu i VMRO-së Mickoski.

Shpërndaje lajmin me të tjerët
0Shares
0 0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *